Hakkımızda | İletişim Fakültesi | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Hakkımızda

Hasan Kalyoncu Üniversitesi İletişim Fakültesi, 2018 yılında “Görsel İletişim Tasarımı” ve “Radyo, Televizyon ve Sinema” bölümleri ile faaliyete başlamıştır. 2023 yılı itibarıyla bünyemizde kurulan Dijital Oyun Tasarımı bölümü ile eğitim vermeye devam etmektedir. Fakültemiz, son teknolojiye sahip eğitim olanakları ve seçkin eğitim kadrosu ile bölgenin nitelikli iletişim uzmanı ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir. 2023 yılında bünyemize katılan “Dijital Oyun Tasarımı” bölümü ile de dijital oyun sektörüne yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Geleneksel ve yeni medya alanları, hızla değişen ve gelişen teknoloji sayesinde sürekli yenilenmektedir. Bu dinamik ortamda izleyici kitleye sunulan her türlü mesajın tasarlanması, kurgulanması ve anlamlandırılması, şüphesiz ki “bilimsellik” ve “yaratıcılık” gerektirmektedir. Fakültemizin Radyo, Televizyon ve Sinema, Görsel İletişim Tasarımı ve Dijital Oyun Tasarımı bölümleri, öğrencilerinin iletişimin her alanında uzmanlaşmalarını hedeflemekte, kuramsal bilgileri uygulama ağırlıklı bir eğitimle birleştirerek, onları “ilgili sektörlere hazır” iletişim uzmanları olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. İletişim alanının her noktasına dokunan programlarımız, grafik tasarımdan film yapımına, senaryo yazarlığından radyo programcılığına, karakter tasarımından, oyun tasarımına kadar iletişim, sanat ve tasarımın tüm alanlarını kapsayan zengin bir çeşitliliğe sahiptir.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi İletişim Fakültesi, öğrencilere medya içeriği üretim sürecinde ihtiyaç duydukları temel bilgileri sağlayan bütünleşik bir eğitim anlayışı sunmaktadır. Eğitim programımız, son teknolojiye sahip TV stüdyomuz, HKÜ Radyomuz (106.8 HKÜ Radyo), kurgu, medya ve tasarım atölyelerimiz ile desteklenmektedir. Ayrıca, sektörde deneyimli ve tanınmış öğretim elemanlarımız tarafından gerçekleştirilen dergi, gazete, fotoğraf, tasarım ve film atölyeleri ile zenginleştirilmektedir.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi İletişim Fakültesi, iletişim alanında söz sahibi olmak isteyen bireyleri bekliyor. Görsel iletişim, web tasarımı, grafik, animasyon, fotoğraf, radyo, sinema, oyun tasarımı, karakter tasarımı, reklam ve televizyon gibi alanlarda en iyi olmak isteyenler için kapılarımızı açıyoruz. Ulusal ve uluslararası iş birlikleriyle gerçekleşen etkinliklerde yer almak ve iletişim alanında söz sahibi olmak isteyenler için ideal bir ortam sunuyoruz.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi İletişim Fakültesi, iletişim alanında söz sahibi olmak isteyen bireyleri bekliyor.